К основному контенту

ЩО ЗРОБЛЕНО НА КОРДОНІ?



Уже майже другий рік Україна знаходиться у стані реальної, але не проголошеної війни з Росією. За цей час Верховна Рада прийняла 37 законів у сфері національної безпеки та оборони, що створили дієву законодавчу базу. Цьогорічний оборонний бюджет країни, порівняно з минулим, зріс на 15 мільярдів гривень. При чому, 30% оборонного бюджету вперше буде витрачено саме на озброєння. У 2016 році в рамках міжнародної співпраці та парламентських зв’язків 300 мільйонів доларів буде надано Україні в якості військової допомоги з боку американського уряду.
З першого погляду все, начебто, й непогано, але чомусь на облаштування кордону, який досі зіяє дірами, виділено майже стільки ж, як на «Мистецький арсенал» і реставрацію Маріїнського палацу – 137 млн. гривень.
Україні ж без укріпленого, з урахуванням вимоків часу й воєнної обстановки, кордону ніяк не обійтись. Наш кордон з Росією повинен стати реальним непрохідним Східним валом для агресора та можливих непрошених гостей з його боку, коли справи в Росії вийдуть за межі кремлівських планів. Цю істину повинні чітко усвідомлювати не тільки в Києві, а й у Брюсселі. Якщо ЄС пошкодує коштів на допомогу Україні в облаштуванні Східного валу то може прийти час, коли він тричі пошкодує за свою недалекоглядність.
Питання з облаштуванням українського кордону стоїть більш ніж актуально та життєво необхідно. Облаштовувати необхідно, за всіма оборонними вимогами, не тільки україно-російський кордон, а й кордон з ПМР та навіть Білоруссю, оскільки там зосереджено російські військові контингенти, здатні реалізувати операцію з вторгнення в Україну. Миролюбиві заяви й запевнення президента Лукашенка щодо непорушності білорусько-українського кордону можуть залишитися пустими заявами, адже, коли Путін вирішить ударити по Україні з території Білорусі, то у Президента Лукашенка він особливого дозволу не питатиме. У кращому випадку, керівництво Білорусі поставлять перед фактом.
Так, що Україні нічого не залишається як організовувати оборону свого кордону по дузі від Молдови до Білорусі. Також гостро стоїть питання щодо оборони морських кордонів України та острова Зміїний. У громадськості мало інформації, що тут робиться, щоб бути впевненим, що Україна готова зустріти «вогнем і мечем» агресора з моря. Програма відновлення українського військово-морського флоту слабка й занадто повільно реалізується. Де малі підводні човни, що здатні нанести ворогові смертельні удари? Де, в достатній кількості броньовані швидкохідні катери берегової охорони? Де берегові мобільні реактивні комплекси, здатні неочікувано зірвати плани з вторгнення агресора на суходіл? Як і чим не допустити морської блокади України, яку планує Кремль?
На ці питання українська громадськість поки що відповіді не має. Народ повинен знати, хоча б у загальних рисах, що робить уряд по захисту країни, щоб підтримати його і спільно боротись з ворогом. Ви вистоїмо, коли будемо мати надійний захисний вал на сухопутному та морському кордонах України. Цей вал буде нам слугувати не одне десятиліття, поки непередбачуваний для України Схід, як і вічно небезпечний Південь не втихомиряться, а у світі не побудують реальну й надійну колективну систему безпеки від будь-якого новоявленого неадекватного «фюрера» чи «шейха».

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

НЕ ПОВТОРИТЬ ОШИБОК ИСТОРИИ

Счастье любой страны и ее народа зависит от того, насколько элита народа усвоила уроки истории. Если не наступать на небрежно брошенные историей грабли, то вполне можно обойтись и без синяков. Украина вышла на столетний рубеж своей новейшей, но трагической истории. Давно пора делать выводы и не допускать ошибок прошлого, ибо только практика есть критерий истины. Но, входя в череду украинских выборов 2019 года, создается впечатление, что далеко не все политики, а тем более политиканы, проявляют способность дружить с историей и учиться у нее. Молодые неопытные, и старые бывалые как то дружно, сломя голову, входят в раж предвыборной кампании, не думая о сказанном и не веря в то, что произносят сами. К примеру, ходовым стал тезис о том, что с Путиным нужно договариваться. Как тут не вспомнить умницу Черчилля, который говорил, что договариваться с Гитлером – это все одно, что договариваться с тигром, когда твоя голова у него в пасти. Ныне Путин идет по стопам Гитлера, а некоторые ев...

ТОТАЛЬНАЯ ЛОЖЬ И ЦИНИЗМ – КРЕМЛЕВСКИЙ СТИЛЬ ОБЩЕНИЯ

Ведущие политики мира, мировое аналитическое сообщество пришли к выводу, что главной причиной невозможности нормального и равного общения с Кремлем есть его неизлечимая тотальная ложь и цинизм. Этот клинический стиль кремлевского общения, как с внешним миром, так и со своим народом, всем явно надоел. Россияне же пока покорно вкушают кремлевскую ложь, но рано, или поздно потребуют конкретных положительных результатов их повседневного непростого бытия. Претендуя на роль руководителя «страны-цивилизации» Кремль мало что сделал для самой страны, а уж для цивилизации и тем более. Россия не отличается ни высоким уровнем культуры, ни качеством дорог, ни кардинальным решением хотя бы ряда бытовых проблем, которые цивилизованный мир давно уже решил. Никто в мире, особо, не рвется ехать в Россию отдыхать, ни тем более, переезжать на постоянное место жительства. А это и есть индикатор реальности «страны-цивилизации». В прошлые годы Кремль, взяв под свой контроль, более-менее крупные СМИ выс...

ОСОБЕННОСТИ «НОВОЙ» КРЕМЛЕВСКОЙ ИМПЕРИИ

Кремль втягивает Россию в новую противоречивую и опасную фазу ее имперского развития. Вооружившись мощным коммуникационно-пропагандистским аппаратом, подшаманив свою армию в гражданской войне в Чечне, Кремль принялся строить «новую» империю. Он громогласно заявил устами своих злых клоунов и всякого рода советников и аналитиков о, якобы, своем легитимном праве на бывшие республики СССР, а ныне независимые государства. Именно это и предполагает концепт «суверенной демократии» В. Суркова. Россия – огромная неухоженная страна, для наведения порядка в которой надо лет сто, не меньше. Нет, чтобы строить империю в своих нынешних признанных мировым сообществом границах, так подавай Кремлю суверенные территории соседей с их свободолюбивыми народами?! Все как в басне Крылова – ты виноват уж тем, что хочется мне кушать. Кремль пытается удержать бывшие союзные республики в орбите своих интересов путем культурной, информационной, энергетической и даже коррупционной экспансии. По отношению н...