К основному контенту

МОЛДОВСЬКИЙ ВУЗОЛ



Кремль зробив все, щоб Молдова, як колишня союзна республіка, постійно зазнавала внутрішньополітичних проблем. В цьому суть проімперського стилю Кремля: створювати своїм сусідам проблеми, щоб тримати їх під своїм політичним контролем, виступаючи впливовим «рішалою». При цьому Кремль завжди буде мати з цього зиск як політичний так і економічний. Щедрий потік нафто - та газодолларів давав можливість Кремлю проводити таку проімперську політику. Як тільки Захід посилить проти Кремля свої фінансово-економічні санкції то такій його політиці прийде кінець і сусіди Росії полегшено зітхнуть.
Саме тоді у Молдови, яку в Кремлі поза очі, як і Україну, називають недодержавою, з’явиться можливість  об’єднати свої землі. А поки що агенти Кремля, як і в Україні, намагаються розхитати внутрішньополітичну ситуацію, щоб зіштовхнути її зі шляху європейської інтеграції та збитися на манівці прокремлівської орієнтації. І знову, як і в Україні, головною причиною проблем стає тема корупції, яку Кремль, в обох країнах, посилено насаджував від початку їх незалежності. Саме Кремль підсаджував на газову голку свою прокремлівську еліту в Україні та Молдові. Нині Кремль надіється на дострокові парламентські вибори в Молдові, на яких великий шанс на успіх можуть мати проросійські політики.
Проросійські настрої в Молдові підігріті, але особливо вони сильні в Гагаузії, де розігрується чергова «російська карта». Зберігається інтрига: як саме в умовах молдовської політичної кризи поведеться Гагаузія з її проросійським (башканом) Іриною Влах. Кремль збирається використовувати в якості свого знаряддя впливу на незалежні сусідні держави не тільки не визнані й самопроголошені території, як ПМР, але й реально існуючі автономії, національні рухи, а то й просто, проросійськи орієнтованих громадян. Мета такої політики – реставрація радянської імперії шляхом залучення пострадянських держав до Митного та Євразійського союзів.
Щодо Придністров’я то доки на його території будуть російські, по суті, окупаційні війська, то хто б не став президентом на лівому березі Дністра, від Кремля йому нікуди не подітися. Ситуацію може похитнути тільки серйозна та продумана економічна блокада ПМР. При цьому, як Молдова так і Україна, повинні попередньо укріпити свої кордони й посилити на них свою військову присутність. Якщо Молдові, в тилу, можна розраховувати на підтримку Румунії, то Україні прийдеться розраховувати більше на свої власні сили. Але мілітаристські та економічні трати варті того, щоб позбутися російської загрози з території ПМР.
Як тільки Кремль, під діями санкцій, ослабне економічно, то від нього почнуть тікати «найвірніші друзі», адже «дружбу» уже не буде за що купувати. На сьогодні Заходу дуже вигідно, щоб Кремль сильно ослаб перш ніж він вляпається  в чергову зовнішньополітичну авантюру. Адже, коли Кремль втягнеться у серйозне військове протистояння, скажімо в Сирії, то йому відступати буде нікуди і він, як загнаний в кут щур змушений буде кидатися на своїх утискувачів. До речі, саме таке порівняння і приводив колись сам Путін. Тому тільки ефективний і оперативний економічний та політичний тиск на Кремль дасть змогу не тільки Молдові розірвати свій вузол проблем і стати цілісною європейською країною, але й Україні, бо ворог у нас один.  А ворог цей -підступний, хитрий і безжалісний.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

НЕ ПОВТОРИТЬ ОШИБОК ИСТОРИИ

Счастье любой страны и ее народа зависит от того, насколько элита народа усвоила уроки истории. Если не наступать на небрежно брошенные историей грабли, то вполне можно обойтись и без синяков. Украина вышла на столетний рубеж своей новейшей, но трагической истории. Давно пора делать выводы и не допускать ошибок прошлого, ибо только практика есть критерий истины. Но, входя в череду украинских выборов 2019 года, создается впечатление, что далеко не все политики, а тем более политиканы, проявляют способность дружить с историей и учиться у нее. Молодые неопытные, и старые бывалые как то дружно, сломя голову, входят в раж предвыборной кампании, не думая о сказанном и не веря в то, что произносят сами. К примеру, ходовым стал тезис о том, что с Путиным нужно договариваться. Как тут не вспомнить умницу Черчилля, который говорил, что договариваться с Гитлером – это все одно, что договариваться с тигром, когда твоя голова у него в пасти. Ныне Путин идет по стопам Гитлера, а некоторые ев...

ТОТАЛЬНАЯ ЛОЖЬ И ЦИНИЗМ – КРЕМЛЕВСКИЙ СТИЛЬ ОБЩЕНИЯ

Ведущие политики мира, мировое аналитическое сообщество пришли к выводу, что главной причиной невозможности нормального и равного общения с Кремлем есть его неизлечимая тотальная ложь и цинизм. Этот клинический стиль кремлевского общения, как с внешним миром, так и со своим народом, всем явно надоел. Россияне же пока покорно вкушают кремлевскую ложь, но рано, или поздно потребуют конкретных положительных результатов их повседневного непростого бытия. Претендуя на роль руководителя «страны-цивилизации» Кремль мало что сделал для самой страны, а уж для цивилизации и тем более. Россия не отличается ни высоким уровнем культуры, ни качеством дорог, ни кардинальным решением хотя бы ряда бытовых проблем, которые цивилизованный мир давно уже решил. Никто в мире, особо, не рвется ехать в Россию отдыхать, ни тем более, переезжать на постоянное место жительства. А это и есть индикатор реальности «страны-цивилизации». В прошлые годы Кремль, взяв под свой контроль, более-менее крупные СМИ выс...

ОСОБЕННОСТИ «НОВОЙ» КРЕМЛЕВСКОЙ ИМПЕРИИ

Кремль втягивает Россию в новую противоречивую и опасную фазу ее имперского развития. Вооружившись мощным коммуникационно-пропагандистским аппаратом, подшаманив свою армию в гражданской войне в Чечне, Кремль принялся строить «новую» империю. Он громогласно заявил устами своих злых клоунов и всякого рода советников и аналитиков о, якобы, своем легитимном праве на бывшие республики СССР, а ныне независимые государства. Именно это и предполагает концепт «суверенной демократии» В. Суркова. Россия – огромная неухоженная страна, для наведения порядка в которой надо лет сто, не меньше. Нет, чтобы строить империю в своих нынешних признанных мировым сообществом границах, так подавай Кремлю суверенные территории соседей с их свободолюбивыми народами?! Все как в басне Крылова – ты виноват уж тем, что хочется мне кушать. Кремль пытается удержать бывшие союзные республики в орбите своих интересов путем культурной, информационной, энергетической и даже коррупционной экспансии. По отношению н...