К основному контенту

ДВІ ВІЙНИ УКРАЇНИ



С першого погляду – це неймовірно, але Україна сьогодні веде одночасно дві кровопролитні війни. Перша війна, ініційована Кремлем, і уже два роки йде на Сході України. Друга війна, вже не перший рік, ведеться на дорогах України. У цих двох війнах є багато спільного.
По-перше, кожна з цих війн обходиться окремо Україні по 4 мільярди доларів на рік. Адже питання аварійності на дорогах – це не транспортна, а економічна проблема і проблема охорони здоров’я та соціального розвитку.
По-друге, у кожній з двох війн  гинуть, або отримують інвалідність, здебільшого молоді люди – майбутнє нашої країни.
По-третє, обоє війн мають спільного ворога – спиртні напої. Що на фронті, що на дорозі, саме алкоголь стає першим, а деколи і основним чинником, смертей та каліцтв.
По-четверте, в обох випадках доволі таки невисокий рівень культури окремих осіб загострює негативні наслідки. Алкоголь – ворог підступний, особливо коли він розпалює людину з невисокими стандартами культури.
По-п’яте, вкрай погані дороги створюють проблеми як в тилу, так і на фронті.
Протягом останніх років на українських дорогах травмувалося або загинуло в п’ять-шість разів більше людей, аніж на європейських шляхах. Так щорічно аварії на дорогах забирають життя понад чотирьох тисяч осіб, ще понад тридцять тисяч отримують травми. Це навіть більше ніж на фронті. І все це за істотно нижчого транспортного навантаження та інтенсивності руху.
Першій війні на Сході України, своїми виснажливими для народу збитками допомагає війна на дорогах. Країні важко воювати на два фронти, а тому головного ворога обох фронтів треба послідовно і рішуче усувати із нашого як мирного, так і воєнного життя. Українську націю потрібно консолідувати саме в протидії цим нашим, суто внутрішнім загрозам. Головний метод – індивідуально-профілактична робота, особливо з молоддю. Вона повинна вестись, починаючи з сім’ї, дитячого садочка, продовжитись у школі, вузі. До її проведення потрібно залучати пресу, радіо, телебачення, церкву. Тоді суспільство з осторогою буде відноситись до спиртного, й вимагатиме цілеспрямованих і результативних дій влади, щодо приведення наших доріг до рівня європейських.
Потрібно скорегувати нашу національну шкалу цінностей, де, нажаль, алкоголь, зайняв почесне місце не тільки на святах, торжествах, а й на похоронах. Померлих поминати треба молитвою, а не алкоголем. Алкоголь не повинен бути одним із основних організаторів наших свят, вечірок, а тим більше йому нічого робити під час нашого відпочинку на природі. Особливо йому нічого робити на війні. Сталін дозволив алкоголь тому, що йому ніколи не було жалко своїх солдат, що з передсмертними вигуками тисячами клали голови в ході самовбивчих атак. Та навіть Сталін дійшов висновку, що алкоголь на війні краще не давати і, врешті, припинив цю практику.
Тільки твереза, а значить здорова нація, має шанс на успішне майбутнє, здатна у себе побудувати сучасні довговічні європейські дороги. Тоді значно легше треба буде вести війну проти зовнішнього ворога та він і не посміє перевірити нашу міцність, коли буде впевнений, що наші тверезі цінності вищі за його.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

НЕ ПОВТОРИТЬ ОШИБОК ИСТОРИИ

Счастье любой страны и ее народа зависит от того, насколько элита народа усвоила уроки истории. Если не наступать на небрежно брошенные историей грабли, то вполне можно обойтись и без синяков. Украина вышла на столетний рубеж своей новейшей, но трагической истории. Давно пора делать выводы и не допускать ошибок прошлого, ибо только практика есть критерий истины. Но, входя в череду украинских выборов 2019 года, создается впечатление, что далеко не все политики, а тем более политиканы, проявляют способность дружить с историей и учиться у нее. Молодые неопытные, и старые бывалые как то дружно, сломя голову, входят в раж предвыборной кампании, не думая о сказанном и не веря в то, что произносят сами. К примеру, ходовым стал тезис о том, что с Путиным нужно договариваться. Как тут не вспомнить умницу Черчилля, который говорил, что договариваться с Гитлером – это все одно, что договариваться с тигром, когда твоя голова у него в пасти. Ныне Путин идет по стопам Гитлера, а некоторые ев...

ТОТАЛЬНАЯ ЛОЖЬ И ЦИНИЗМ – КРЕМЛЕВСКИЙ СТИЛЬ ОБЩЕНИЯ

Ведущие политики мира, мировое аналитическое сообщество пришли к выводу, что главной причиной невозможности нормального и равного общения с Кремлем есть его неизлечимая тотальная ложь и цинизм. Этот клинический стиль кремлевского общения, как с внешним миром, так и со своим народом, всем явно надоел. Россияне же пока покорно вкушают кремлевскую ложь, но рано, или поздно потребуют конкретных положительных результатов их повседневного непростого бытия. Претендуя на роль руководителя «страны-цивилизации» Кремль мало что сделал для самой страны, а уж для цивилизации и тем более. Россия не отличается ни высоким уровнем культуры, ни качеством дорог, ни кардинальным решением хотя бы ряда бытовых проблем, которые цивилизованный мир давно уже решил. Никто в мире, особо, не рвется ехать в Россию отдыхать, ни тем более, переезжать на постоянное место жительства. А это и есть индикатор реальности «страны-цивилизации». В прошлые годы Кремль, взяв под свой контроль, более-менее крупные СМИ выс...

ОСОБЕННОСТИ «НОВОЙ» КРЕМЛЕВСКОЙ ИМПЕРИИ

Кремль втягивает Россию в новую противоречивую и опасную фазу ее имперского развития. Вооружившись мощным коммуникационно-пропагандистским аппаратом, подшаманив свою армию в гражданской войне в Чечне, Кремль принялся строить «новую» империю. Он громогласно заявил устами своих злых клоунов и всякого рода советников и аналитиков о, якобы, своем легитимном праве на бывшие республики СССР, а ныне независимые государства. Именно это и предполагает концепт «суверенной демократии» В. Суркова. Россия – огромная неухоженная страна, для наведения порядка в которой надо лет сто, не меньше. Нет, чтобы строить империю в своих нынешних признанных мировым сообществом границах, так подавай Кремлю суверенные территории соседей с их свободолюбивыми народами?! Все как в басне Крылова – ты виноват уж тем, что хочется мне кушать. Кремль пытается удержать бывшие союзные республики в орбите своих интересов путем культурной, информационной, энергетической и даже коррупционной экспансии. По отношению н...